środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Uczniowie bez ocen. Matury w powiecie wodzisławskim zagrożone?

19.04.2019 08:13 | 33 komentarze | mak

Wkrótce ma ruszyć maturalny maraton. Żeby tegoroczni uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogli podejść do egzaminu dojrzałości, muszą mieć zatwierdzone stopnie.

Uczniowie bez ocen. Matury w powiecie wodzisławskim zagrożone?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aby to nastąpiło, rady pedagogiczne muszą podjąć tzw. uchwałę klasyfikacyjną. Do tego konieczne jest zebranie kworum, a więc w posiedzeniu rady musi wziąć udział minimum połowa nauczycieli zatrudnionych w szkole. Sęk w tym, że trwa strajk nauczycieli. Do tej pory w żadnej ze szkół średnich w powiecie wodzisławskim nie udało się zebrać kworum. Kolejną próbę zwołania rad pedagogicznych zaplanowano na piątek (19 kwietnia).

Kluczowy wydaje się okres po świętach - zgodnie z przyjętymi ustaleniami to wtedy po raz kolejny zostanie podjęta prób zwołania rad pedagogicznych. Starostwo powiatowe, które jest organem prowadzącym dla szkół średnich, stara się cały czas trzymać rękę na pulsie. Samorządy czekają też na ruch Ministerstwa Edukacji Narodowej. To stamtąd będą musiały płynąć instrukcje dotyczące tego, jak dyrektorzy szkół mają postępować na wypadek sytuacji, gdyby nie udało się sklasyfikować uczniów.