Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Ginekolog z Knurowa oskarżony o molestowanie pacjentek

19.04.2019 07:40 | 0 komentarzy | acz

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi podejrzanemu o popełnienie szeregu przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 26 pokrzywdzonych kobiet.

Ginekolog z Knurowa oskarżony o molestowanie pacjentek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podejrzanemu zarzucono popełnienie łącznie dwudziestu sześciu czynów z art. 197 § 1 k.k. oraz z art. 197 § 2 k.k. popełnionych na przestrzeni 14 lat (w okresie od co najmniej 2004 do 2018 roku) na terenie 3 śląskich miast – Zabrza, Gliwic oraz Knurowa. - Materiał dowodowy oparty jest na zeznaniach świadków, opiniach biegłych, jak też zgromadzonej dokumentacji - mówi prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

W toku śledztwa podejrzany nie przyznał się do popełnienia żadnego z ogłoszonych mu zarzutów, początkowo składał wyjaśnienia, natomiast w toku dwóch ostatnich przesłuchań odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego od dnia 17 sierpnia 2018 r. do chwili obecnej stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ze względu na konieczność zabezpieczenia grożących podejrzanemu środków kompensacyjnych na rzecz pokrzywdzonych, a także kosztów sądowych i opłat na rzecz Skarbu Państwa, zabezpieczono mienie na kwotę 140 tysięcy złotych.

(acz)