Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Seniorzy uczyli się obsługi komputera i korzystania z internetu [ZDJĘCIA]

18.04.2019 20:45 | 0 komentarzy | d

Zakupy w sieci, konto mailowe i rozmowa z wnukiem na Skype? Czemu nie? W raciborskiej bibliotece zakończyła się właśnie kolejna edycja bezpłatnego kursu komputerowego „Internet 55+”.

Seniorzy uczyli się obsługi komputera i korzystania z internetu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sieć powoli przestaje być dla seniorów przestrzenią nie do zdobycia. Dziś coraz więcej osób w wieku 55+ uczy się korzystać z internetu, czerpiąc z niego wiele korzyści i przyjemności. Badania potwierdzają, że seniorzy z roku na rok stale rosną w siłę w wirtualnym świecie.

W kursie komputerowym organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu wzięło udział prawie 50 osób po 55. roku życia, które dopiero rozpoczynały swoją przygodę z komputerem lub chciały utrwalić zdobyte już umiejętności. W ramach trwającego 7 tygodni szkolenia seniorzy między innymi poznali podstawy obsługi komputera, nauczyli się pisać w edytorze tekstu, założyli własną skrzynkę e-mailową, poznali praktyczne udogodnienia, jakie daje internet i nauczyli się korzystać z czytników e-booków. Uczestnikom szczególnie przypadła do gustu lekcja wykorzystująca Tłumacza Google i porównywarkę cen.

- Od pierwszej edycji kursu minęło już kilka lat a „Internet 55+” ciągle cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród raciborzan. Kolejny kurs planujemy zorganizować jesienią – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.