Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Miejskie konkursy recytatorskie rozstrzygnięte

18.04.2019 08:54 | 0 komentarzy | kama

16 i 17 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbyły się Miejskie Konkursy Recytatorskie. Wzięłi w nich udział uczniowie klas I-III oraz IV-VI z rybnickich szkół podstawowych.

Miejskie konkursy recytatorskie rozstrzygnięte
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszego dnia w szranki stanęło 28 recytatorów z rybnickich szkół. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W czasie kiedy jedna grupa recytowała, druga uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Zofię Paszendę. W trakcie warsztatów dzieci obejrzały bajkę „Słowik” w okienku teatru Kamishibai. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Jury w składzie Izabela Karwot, Aleksandra Kotas, Wojciech Świerczyna przyznało trzy wyróżnienia, trzy trzecie miejsca, dwa drugie i dwa pierwsze. Laureaci pierwszych i drugich miejsc zaprezentują się w Rejonowym Festiwalu Słowa organizowanym przez Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach, który odbędzie się 29 kwietnia.  

Z kolei 17 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs dla uczniów klas IV-VI. Na scenie zaprezentowało się 30 recytatorów. Każdy z uczestników miał okazję skorzystać z warsztatów dykcyjnych prowadzonych przez Karolinę Filec, podczas których poznali ćwiczenia usprawniające aparat mowy, poprzez zabawę, ćwiczenia oddechowe, zgłębiali wiedzę jak pracować nad tekstem, a także dowiedzieli się jak przygotować się do występu. Do III Rejonowego Festiwalu Słowa jury w składzie: Jadwiga Demczuk-Bronowska, Zofia Paszenda, Adam Świerczyna zakwalifikowało laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca: Antoniego Miłowskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, Liliannę Matuszek ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Lidię Wycisk z Zespołu Szkół Urszulańskich.

/Materały prasowe/