Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Prezes PRD nie przyjdzie na sesję w kwietniu

17.04.2019 15:52 | 3 komentarze | ma.w

Mimo apeli radnych „Razem dla Raciborza”, próśb składanych ustnie i pisemnie, szefa Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, radni miejscy nie zobaczą w kwietniu na sesji w urzędzie. Przewodniczący Fiołka nie zamierza go sprowadzić w sprawie przyszłości wytwórni asfaltu.

Prezes PRD nie przyjdzie na sesję w kwietniu
Radny Paweł Rycka i wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny, któremu podlega merytorycznie PRD
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O obecność na sesji i możliwość dyskusji na temat tzw. otaczarni najbardziej zabiegał radny z Płoni Paweł Rycka. Jego zdaniem szef PRD powinien się wytłumaczyć przed radą z przyrzeczenia sprzed roku, że wyprowadzka asfaltowni z Płoni dokona się w ciągu 365 dni od ostatniej wizyty Krzysztofa Wrazidły na sesji rady, w marcu 2018 roku. Tak się nie stało, sprawa jest w toku. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy twierdzi, że im mniej się na temat otaczarni mówi, tym lepiej dla tematu jej wyprowadzki poza granice Raciborza.

Gdy P. Rycka prosił aby szef PRD pojawił się na sesji marcowej, przewodniczący rady Leon Fiołka tłumaczył, że sprowadzi K. Wrazidłę na kolejną sesję. W porządku obrad kwietniowych taki punkt się nie znalazł, więc radny Rycka zaczął dopytywać dlaczego. Dariusz Polowy uciął dyskusję: o przebiegu prac rady decyduje Leon Fiołka. Spytaliśmy przewodniczącego czy na sesji pojawi się prezes Wrazidło i ten odparł, że nie będzie go na posiedzeniu kwietniowym.

Z tym samym pytaniem zwrócił się do Fiołki radny Mirosław Lenk i usłyszał to co samo co Nowiny. Lenk twierdził, że szef rady zapowiadał w marcu, że ściągnie szefa PRD na kwietniową sesję. Fiołka zaprzeczył. Sprawdziliśmy na nagraniu z sesji i faktycznie, przewodniczący nie powiedział wprost, że zaprosi K. Wrazidłę właśnie na kwietniowe obrady. W marcu stwierdził, że nie wie czy uda się ściągnąć prezesa już za miesiąc.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.