Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Masz pomysł na innowacyjną usługę internetową? Skorzystaj z grantów na badania, zanim będzie za późno!

17.04.2019 13:24 | 0 komentarzy | MK

Postępująca cyfryzacja wywiera niezaprzeczalny wpływ na nasze życie. Coraz więcej czynności wykonujemy za pośrednictwem globalnej sieci, co zdecydowanie ułatwia nam załatwianie wielu spraw – i wciąż pojawiają się nowe, ekscytujące możliwości. Postęp technologiczny oraz programistyczny skłania wiele przedsiębiorczych osób do realizacji własnych, nowatorskich idei. Niestety brak finansowania na starcie może zdusić ambitny, intrygujący projekt w zarodku

Masz pomysł na innowacyjną usługę internetową? Skorzystaj z grantów na badania, zanim będzie za późno!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a może przetwarzanie danych w chmurze?

A to tylko dwa obszary, w których usługi internetowe mogą się rozwijać. Innowacyjność stanowi motor napędowy gospodarki, dlatego Unia Europejska stara się zachęcić do aktywnego poszukiwania świeżych i oryginalnych pomysłów. Właśnie dlatego warto starać się o granty na badania naukowe, a także dotacje pozwalające wprowadzić opracowane rozwiązania na rynek. Kolejne programy dofinansowań wydają się coraz mocniej preferować działalność w branży internetowej. Oczywiście pozostałe przedsiębiorstwa również mogą liczyć na konkretne wsparcie, aczkolwiek w opinii wielu znawców tematu to właśnie nowe technologie oraz cyfrowe usługi dają największe szanse na uzyskiwanie dochodów w dłuższej perspektywie – już po zakręceniu kurka z unijnymi pieniędzmi.

Składając wnioski o dotacje z UE trzeba uważać na najdrobniejsze szczegóły

Perspektywy dla biznesu i ściśle współpracujących z firmami instytucji naukowych prezentują się zatem nadzwyczaj ciekawie. Oczywiście w tej beczce finansowego miodu znajdzie się też parę łyżek dziegciu. Po pierwsze: unijne programy nie trwają wiecznie. Wprawdzie często na miejsce zakończonej akcji za chwilę pojawia się nowa europejska inicjatywa, jednak szczegółowe warunki uzyskania wsparcia mogą ulec zasadniczym zmianom. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy ELJOT Tech: trzeba się bardzo dobrze orientować, na jakie aktualnie projekty przyjmowane są wnioski. Po drugie: zawiłe formalności, których nijak nie da się obejść. Starając się o granty na badania należy bardzo drobiazgowo wypełnić wszystkie dokumenty, jak również dobrze przemyśleć uzasadnienie. Jedno nieprecyzyjne sformułowanie i można zapomnieć o dofinansowaniu. Wreszcie po trzecie: rozliczenie dotacji zgodnie z umownymi wymogami. Dla osób, które zwyczajnie nie mają głowy do księgowości i administracji, będzie to zadanie ponad siły. Papierkologia działa zniechęcająco, jednak wystarczy zwrócić się do wykwalifikowanych specjalistów o pomoc. Kompleksowe usługi w zakresie pozyskiwania unijnych funduszy są w stanie zniwelować wszystkie piętrzące się na drodze do realizacji nowatorskich pomysłów problemy.

Materiał zewnętrzny