Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Patrol

Policjanci odnaleźli zaginionego seniora

17.04.2019 13:18 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 13:18

Kilkudziesięciu policjantów z Gliwic i katowickiego oddziału prewencji, policyjni przewodnicy z psami tropiącymi oraz ochotnicy ze straży pożarnej poszukiwali zaginionego 76-latka.

Policjanci odnaleźli zaginionego seniora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj późnym wieczorem gliwiccy policjanci zostali zaalarmowani o zaginięciu 76-latka. Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna wyjechał z domu rowerem do Przyszowic. Kiedy mężczyzna kilka godzin nie wracał, jego bliscy rozpoczęli poszukiwania i w pobliżu przepompowni znaleźli jego jednoślad. Podejrzewając, że u 76-latka mógł nastąpić zanik pamięci, o pomoc poprosili policjantów.

W gliwickiej komendzie ogłoszony został alarm. Przed godziną 23.00 w rejon wyruszyło 45 policjantów, w tym 15 z katowickiego oddziału prewencji, dwóch przewodników z psami tropiącymi oraz kilkanaście radiowozów. Do pomocy włączyło się także sześciu druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyszowicach. Rozpoczęto poszukiwania. Ich finał okazał się szczęśliwy. Wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy policjanci z komisariatu autostradowego powiadomili o odnalezieniu zaginionego, który szedł poboczem autostrady A1 w kierunku Ostrawy. Odnaleziony mężczyzna, po przebadaniu przez załogę medyczną, cały i zdrowy, został przekazany rodzinie.
(acz)