Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Seniorzy z Rudnika będą mieli swój klub

20.04.2019 11:00 | 0 komentarzy | mad

Były plany na dwa takie kluby. Finalnie udało się otrzymać pieniądze na jeden. W ręce rządzących gminą Rudnik niedawno trafił czek na ponad 149 tys. zł. Pieniądze mają być wydatkowane na utworzenie miejsca z myślą o seniorach.

Seniorzy z Rudnika będą mieli swój klub
Przy ul. Gawliny 2 w Rudniku powstanie Klub Senior+
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klub Senior+ zostanie utworzony w tym samym budynku co Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych oraz biblioteka. Ma zająć puste pomieszczenia na dolnej kondygnacji. Chodzi więc o te, które stanowią bezpośredni dostęp z parkingu do obiektu. Gmina pieniądze na jego uruchomienie otrzymała z rządowego programu „Senior+”. – O utworzeniu takiego miejsca mówiliśmy już podczas spotkań przedwyborczych. Plan był taki, aby stworzyć w jednym czasie dwa: jeden w Rudniku, a drugi w Łubowicach. Druga lokalizacja została odrzucona już na wstępie – mówi wójt gminy Piotr Rybka. W przypadku Łubowic chodziło o pomieszczenia, którymi zarządza proboszcz z miejscowej parafii. To stanęło na przeszkodzie, bo dotacja była dedykowana dla pomieszczeń zarządzanych przez gminę.

Klub ma być dedykowany minimum 12 osobom. – Zależy nam na tym, aby osoby starsze mogły się wspólnie integrować. Chcemy również łączyć pokolenia. Myślimy także o zaangażowaniu lokalnej społeczności. Chodzi o uruchomienie wolontariatu czy nawet pozyskaniu osób, które w ramach praktyk będą je odbywały właśnie w tym miejscu – zauważa głowa Rudnika.

Gmina w ramach dofinansowania otrzymała ponad 149 tys. zł, całość wstępnie oszacowano na około 186 tys. złotych. Brakująca część ma być więc wydatkowana z budżetu samorządu. Otwarcie klubu prawdopodobnie nastąpi we wrześniu.

(mad)

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.