Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Rosną koszty przebudowy dawnego przedszkola na biurowiec

21.04.2019 19:00 | 2 komentarze | art

Przebudowa i termomodernizacja budynku starego przedszkole będzie droższa niż zakładała gmina. Koszty poszły w górę już o 200 tys. zł.

Rosną koszty przebudowy dawnego przedszkola na biurowiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwotnie koszt prac w dawnym przedszkolu został przez wykonawcę – firmę Klimex z Łazisk – wyceniony na 1 mln 642 tys. zł. Niedawno Rada Gminy w Godowie na wniosek wójta podjęła decyzję o zwiększeniu kwoty na wykonanie robót. O ponad 200 tys. zł. Sprawę poruszył radny Kamil Gąsior, który dopytywał skąd wzrost kosztów prac. – Wynika to z błędów w projekcie oraz z dodatkowych robót jakie trzeba przeprowadzić – odpowiedział Zbigniew Prucnal, kierownik Referatu Inwestycji, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UG Godów. Przypomniał, że budynek jest stary, a podczas realizacji inwestycji okazało się, że powstawał etapami i kilka rzeczy zaskoczyło wykonawcę, przez co konieczne okazały się dodatkowe prace. – Rozumiem, że tych dodatkowych robót nie można było przewidzieć? – dopytywał Gąsior. Prucnal przyznał, że część można było przewidzieć, dlatego niewykluczone, iż gmina będzie dochodzić roszczeń od projektanta.

Na razie jednak urzędnikom nie udało się skontaktować z wykonawcą projektu. – Ustalamy czy ta firma w ogóle jeszcze funkcjonuje – przyznaje Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Przypomnijmy, że budynek przedszkola zostanie przystosowany na potrzeby biurowe. – Docelowo chcemy tam umieścić Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który obecnie znajduje się na przejściu granicznym, a więc w niezbyt dobrej dla mieszkańców lokalizacji – mówił przed rozpoczęciem robót wójt Godowa. Jak wyjaśniał, przystosowanie dawnego przedszkola na biurowiec, to pierwszy etap przygotowań do planowanego remontu budynku urzędu gminy, który jest niepierwszej młodości. – Mamy problem zwłaszcza z instalacjami elektrycznymi. Poza tym jest jednym z ostatnich budynków gminnych, które nie zostały poddane termomodernizacji – mówił Adamczyk, zaznaczając jednocześnie, że do remontu UG dojdzie, jeśli gmina pozyska na ten cel środki zewnętrze. – Jeśli do tego dojdzie, to przed remontem urzędu niektóre biura zostaną przeniesione do biurowca po przedszkolu – wyjaśniał wójt.

(art)