środa, 20 listopada 2019

imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

RSS

Patrol

Udostępniał pirackie programy w internecie

17.04.2019 10:40 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z mikołowskiej policji zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie w sprawie rozpowszechniania za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych gier oraz posiadania nielegalnych programów komputerowych. 34-letniemu mieszkańcowi Mikołowa przedstawili łącznie 35 zarzutów. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Udostępniał pirackie programy w internecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z mikołowskiej komendy, prowadzili postępowanie w sprawie rozpowszechniania przez 34-latka gier na konsolę. Jak dowiedzieli się stróże prawa, mężczyzna sprzedawał dostęp do swojej konsoli innym osobom za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli konsolę, komputer oraz dwa dyski twarde, na których, jak się później okazało, zainstalowanych było pięć nielegalnych programów. Ponadto dyski te zawierały dane potwierdzające proceder rozpowszechniania gier innym osobom.

Prowadzone postępowanie pozwoliło przedstawić podejrzanemu łącznie 35 zarzutów. Mieszkaniec Mikołowa rozpowszechniał dostęp do 30 różnych tytułów gier na konsolę innym osobom, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Oprócz tego, 34-latek usłyszał 5 zarzutów za posiadanie nielegalnego programu komputerowego. Straty powstałe w wyniku nielegalnego procederu oszacowano na 45 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. O dalszym losie mikołowianina zadecyduje sąd.
(acz)