środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Dwóch naszych uczniów w czołówce! [ZDJĘCIA]

14.04.2019 19:26 | 0 komentarzy | juk

Wczoraj (13.04) zakończyły się zmagania o tytuł najlepszego ucznia w dziedzinie budownictwa. W czołówce znalazło się dwóch z wodzisławskiej "Budowlanki".

Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Dwóch naszych uczniów w czołówce! [ZDJĘCIA]
Laureaci trzech pierwszych miejsc (od lewej) - Agnieszka Salamon (miejsce trzecie), Błażej Błatoń (miejsce drugie), Marzena Krychowska w zastępstwie Piotra Matysiaka (miejsce pierwsze)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 kwietnia punktualnie o godz. 9.00 w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. odbył się finał centralny XXXII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w której wzięło udział 80 uczniów z całej Polski. Wczoraj (13.04) odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i dekoracja laureatów. Tytuł najlepszego ucznia w dziedzinie budownictwa zdobył Piotr Matysiak z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Dwie następne lokaty zdobyli kolejno - Błażej Błatoń oraz Agnieszka Salamon - uczniowie wodzisławskiej "Budowlanki". Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej wyróżnił zdobywców trzech pierwszych miejsc specjalnymi medalami laureata, z limitowanej serii Mennicy Polskiej.

- Zespół Sprawdzający Centralnego Jury Zawodów miał dużo pracy. Miejscami bardzo się ubawił. Niektóre prace wywoływały w nas lekki niepokój, ale myślę, że na etapie waszej edukacji pewne rozwiązania są jeszcze dopuszczalne. W innym razie groziłyby wam sankcje karne - mówił z przymrużeniem oka podczas odczytywania protokołu przewodniczący jury Andrzej Marynowicz.

- Czuję ogromne zaskoczenie, ale i olbrzymią radość i dumę. Nie spodziewałam się, że na 80 osób zajmę trzecie miejsce. Podium było moim marzeniem, które się właśnie spełniło - mówiła nam zaraz po ogłoszeniu wyników laureatka trzeciego miejsca Agnieszka Salamon. Dodaje, że po raz trzeci brała udział w olimpiadzie (wcześniej zajęło piąte i siódme miejsca), ale mimo to przygotowania do konkursu były długie i żmudne. - Wraz z moim opiekunem panem Tomaszem Wardengą poświęciliśmy wiele czasu na naukę - mówi Agnieszka. Wynik, który osiągnęła na olimpiadzie, daje jej możliwość przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych oraz prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. - Mam już wybraną uczelnię. Chciałabym pójść na Politechnikę Śląską w Gliwicach. Zamierzam studiować budownictwo - zdradza nam Agnieszka.