Czwartek, 24 października 2019

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Furiat z nożem w pociągu do Raciborza

14.04.2019 15:14 | 0 komentarzy | (acz), (q)

Funkcjonariusze straży ochrony kolei otrzymali zgłoszenie o tym, że w pociągu relacji Wrocław - Racibórz znajduje się nożownik. Mężczyzna uzbrojony w nóż groził innemu podróżnemu.

Furiat z nożem w pociągu do Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątkowy wieczór służba dyżurna z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu otrzymała zgłoszenie, że w pociągu nr 64434, rel. Wrocław – Racibórz, jeden z podróżnych jest uzbrojony w nóż. Natychmiast na miejsce skierowano samochodem służbowym patrol SOK, który po szybkim sprawdzeniu składu pociągu ujął nożownika. Według relacji świadków uzbrojony mężczyzna usiłował nożem ugodzić w brzuch 66-letniego podróżnego.

Napastnika wyprowadzono z pociągu i przekazano funkcjonariuszom policji z Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Przy ujętym zabezpieczono nóż. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia oraz świadkowie zostali przewiezieni do Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, celem prowadzenia dalszych czynności. Za powyższy czyn sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.