środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Tak zmienia się plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

14.04.2019 10:11 | 0 komentarzy | mad

Modernizacja kuźniańskiego placu rozpoczęła się pod koniec lutego.

Tak zmienia się plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na placu uwidoczniła się już ułożona z kostki imitacja „róży wiatrów” (na zdj.) – to motyw, który ma tam rządzić. Przy jej końcach głównych ramion przymocowane zostaną oświetlone litery, symbolizujące kierunki świata. Pod spodem zamontowano natomiast fontannę posiadającą dziewięć dysz. W planach jest również wykonanie dojścia do Dębu Katyńskiego oraz żeliwnych kratownic, w których montowane będą pochodnie podczas uroczystości. Będzie też poidełko dla ludzi i zwierząt.

Zadanie realizuje konsorcjum firm. Liderem jest „AGAL” z Rybnika, a partnerem Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Agbud” z Jejkowic. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 549 tys. złotych. Zadanie realizowane jest przy współfinansowaniu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Zakończenie prac miało nastąpić pod koniec kwietnia. Całość może jednak przesunąć się o około dwa tygodnie. Powód? Jest problem z dostawą kostki brukowej.

Tak plac Zwycięstwa ma wyglądać po modernizacji.

fot. UM w Kuźni Raciborskiej.