Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Egzaminy gimnazjalne przebiegły bez przeszkód, teraz pora na ósmoklasistów

12.04.2019 14:16 | 3 komentarze | ż

- Urząd Miasta Racibórz, dyrektorzy szkół oraz rodzice dziękują osobom, które do tej pory zgłosiły się do prac w komisjach egzaminacyjnych. Tylko dzięki ich pomocy udało się przeprowadzić dotychczasowe sprawdziany wiedzy - czytamy w komunikacie urzędu.

Egzaminy gimnazjalne przebiegły bez przeszkód, teraz pora na ósmoklasistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 kwietnia zakończyły się tegoroczne egzaminy gimnazjalne. W raciborskich szkołach sprawdzian odbył się bez komplikacji, głównie dzięki pomocy pedagogów spoza szkół, którzy zastąpili strajkujących nauczycieli. W środę i czwartek liczba wszystkich egzaminujących wyniosła 50, zaś w piątek 70 osób.

W poniedziałek rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Gmina Racibórz oraz dyrektorzy szkół organizują je w 10. placówkach zgodnie z planem. W urzędzie zapewniają, że komisje egzaminacyjne są już skompletowane.

- W związku z trwającym strajkiem prosimy jednak na bieżąco śledzić komunikaty dyrekcji, publikowane na stronach szkół i w dziennikach elektronicznych. Jednocześnie nadal apelujemy do osób z wykształceniem pedagogicznym o wsparcie komisji egzaminacyjnych. Każdy, kto może pomóc proszony jest o kontakt z Wydziałem Edukacji pod nr tel. 32 755 06 98 lub drogą elektroniczną (edukacja@um.raciborz.pl) - informuje urząd.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż