środa, 20 listopada 2019

imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

RSS

Kultura

Tancerze zatańczą dla chorej Zosi. Wielki koncert "Źródła" już w niedzielę.

12.04.2019 09:04 | 0 komentarzy | kozz

To już wieloletnia tradycja. Na tydzień przed świętami wielkanocnymi odbędzie się wielki charytatywny koncert "Źródła". To fantastyczna mieszanka tańców ludowych i tańca nowoczesnego w tym występy mażoretek i cheerleaderek. Koncert śmiało można nazwać wielkim, bo widownia, która szczelnie wypełnia mury Raciborskiego Centrum Kultury zawsze pokazuje jak ma wielkie serce wspierając cel charytatywny imprezy.

Tancerze zatańczą dla chorej Zosi. Wielki koncert "Źródła" już w niedzielę.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na scenie pojawi się ponad dwustu tancerzy, głównie ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" pod opieką Aldony Krupy-Gawron. Pojawią się także tancerze ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Bajtel" oraz goście specjalni z Katowic, zespół "Patria".

Raciborscy tancerze pokażą folklor, który doceniany jest za granicami naszego kraju. W ostatnich latach koncertowali m.in. w Chinach, Meksyku, Brazylii i Indiach. Na scenie zatańczą mażoretki, które sięgają po najwyższe laury na imprezach międzynarodowych.

Tym razem Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" zaprasza na koncert charytatywny na rzecz leczenia i rehabilitacji 8-miesięcznej Zosi.

Początek koncertu 14 kwietnia 2019 roku (niedziela) o godzinie 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy Chopina w Raciborzu.

Wystąpią zespoły: Raciborzanie, Łężczok, Tęcza, Zara, Zarianie, Efekt, Tęczowe Babcie, Patria, a przygrywać będzie kapela Raciborzanka.

Podczas ostatniego koncertu miała miejsce rekordowa zbiórka na cel charytatywny - 22 tysiące złotych. Wspólnie możemy pomóc ustanowić nowy rekord.