środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Kiermasz Potraw Wielkanocnych w Kornowacu [ZDJĘCIA, FILM]

11.04.2019 21:42 | 0 komentarzy | mad

Tradycyjne mazurki, babki wielkanocne, wędliny czy jajka pod każdą postacią. 11 kwietnia w Domu Kultury w Kobyli po raz kolejny zorganizowano Kiermasz Potraw Wielkanocnych. Dania przygotowały panie z KGW w Łańcach, Kobyli, Kornowacu, Pogrzebieniu oraz Rzuchowie.

Kiermasz Potraw Wielkanocnych w Kornowacu [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Wielkanoc to czas odnowy, radości, odświeżenia – zauważała dyrektor GOK-u w Kornowacu Wiesława Bochynek, która powitała zgromadzonych w sali kobylskiego domu kultury. Mówiła również, że tegoroczny kiermasz jest wyjątkowy, bo wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, które funkcjonują w gminie, są od niedawna wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. – To oznacza, że wszystkie działają legalnie – uśmiechała się. Głos zabrał również wójt Grzegorz Niestrój. – Panie z Kół Gospodyń Wiejskich po raz kolejny przybliżą nam okres świąteczny – zaważał wójt. On też przewodniczył komisji, która w tym roku oceniała upieczone przez gospodynie mazurki. W skład komisji wychodziły również: skarbnik gminy Beata Orc oraz kornowacka radna i członkini rady sołeckiej w Kobyli Katarzyna Cieślik. Zwyciężczyniami konkursu zostały panie z KGW w Kobyli.

W ramach wydarzenia nie zabrakło również części artystycznej. Zadbał o to zespół Rzuchowianki wspólnie z dziećmi z teatru "Na śląskim podwórku", który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kornowacu. W drugiej części wystąpił zespół Łan.

Przed przystąpieniem do poczęstunku wręczono również nagrody laureatom IX Konkursu Wielkanocnego na „Palmę Wielkanocną”. Tradycyjnie zorganizowała go Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu.

Ludzie:

Beata Orc

Beata Orc

Skarbnik gminy Kornowac

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Katarzyna Cieślik

Katarzyna Cieślik

Radna gminy Kornowac