Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Soboty z planszówkami i dobrą książką [ZAPOWIEDZI]

10.04.2019 20:08 | 0 komentarzy | d

Sobotnie, planszówkowe popołudnie z klubem „Bastion” i kolejna lektura w Fantastycznym Klubie Książki. Raciborska biblioteka zaprasza wszystkich miłośników fantastyki na kwietniowe spotkania.

Soboty z planszówkami i dobrą książką [ZAPOWIEDZI]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Członkowie „Bastionu” oddają się przede wszystkim wspólnemu graniu. Najpopularniejsze są gry planszowe – od klasyków gatunku, jak Catan czy Wsiąść do pociągu, po rozbudowane i wymagające tytuły. Powodzeniem cieszą się również gry karciane (głównie Magic: the Gathering oraz Pokémon TCG) czy gry figurkowe. Fantastyczne przygody przeżywa się również podczas sesji RPG, czyli opartych na wspólnym snuciu historii grach wyobraźni. Spotkania są również okazją do wielu ciekawych dyskusji, a czasem także innych atrakcji, jak choćby prelekcji czy pokazów. Aby zostać członkiem Klubu, należy być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki, przyjść na spotkanie Bastionu (najbliższe – 13 kwietnia o godzinie 15:00) i podpisać deklarację członkowską. Nie są wymagane żadne opłaty. Fanpage klubu: www.facebook.com/bastionRKF.

Z kolei w sobotę 27 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie Fantastycznego Klubu Książki. Tym razem miłośnicy fantastycznej literatury przeniosą się w odległą przyszłość, gdy Ziemi zagrażają pochodzące spoza Układu Słonecznego kosmiczne robale. O zmaganiach z inwazją tych obcych stworzeń opowiada kultowa powieść Orsona Scotta Carda, Gra Endera. Jej bohater to genialny chłopiec oddany do programu wojskowego, gdzie szkolić się będzie na kolejnego dowódcę ziemskiej floty. Spotkanie poświęcone będzie jednak nie tylko Grze, ale również książce Cień Endera.

źródło: MiPBP w Raciborzu.