Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Radni Raciborza w komisji egzaminacyjnej: kto się zgodził, kto odmówił

10.04.2019 16:08 | 20 komentarzy | ma.w

Samorządowców z Raciborza też proszono o pomoc w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych. Urzędnicy w WEKiS zwrócili się do radnych miejskich. Dzwonili także do byłego szefa wydziału Roberta Myśliwego.

Radni Raciborza w komisji egzaminacyjnej: kto się zgodził, kto odmówił
Naczelnik WEKiS Krzysztof Żychski cieszy się, że pierwszy egzamin gimnzajalny przebiegł sprawnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spośród radnych miasta uprawnienia pedagogiczne mają Anna Ronin, Ludmiła Nowacka, Mirosław Lenk i Michał Kuliga.

Pierwsza z wymienionych przyjęła propozycję urzędu miasta i zasiada w komisji egzaminacyjnej w SP 15 (3 dni pracy). - Pani dr Ludmiła Nowacka pełni swoją rolę jako dyrektor ZSOMS więc nie mogliśmy brać jej pod uwagę – tłumaczy naczelnik WEKiS Krzysztof Żychski.

Były prezydent Raciborza odmówił WEKiS-owi, podobnie jak radny Michał Kuliga. Drugi wyjaśnił, że w tym czasie jest zajęty zawodowo gdzie indziej.

Anna Ronin, Mirosław Lenk i Michał Kuliga.jpg

Z urzędu zadzwoniono także do Roberta Myśliwego, długoletniego nauczyciela i przede wszystkim poprzedniego naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu. - Pan Myśliwy odmówił. Stwierdził, że integruje się ze strajkującymi nauczycielami – przekazał nam jego następca Krzysztof Żychski.

- Jestem bardzo wdzięczny za pozytywny odzew pani Ronin, bo w momencie gdy się zgodziła pilnie potrzebowaliśmy uzupełnić skład komisji aby mogła pracować – informuje K. Żychski.

Naczelnik nadmienia, że odzew społeczny na apel o pracę w komisjach jest szeroki. - Mamy np. jedną osobę z Rybnika. Każdy z dołączających do komisji podkreśla, że w tym przypadku dobro ucznia jest najważniejsze – dodaje szef miejskiej edukacji. Miastu pomógł Powiat Raciborski - nauczyciele ze szkół podległych starostwu zgłosili się do pracy w komisjach.

WEKiS wspomaga dyrektorów szkół w poszukiwaniu kandydatów do pracy w komisjach egzaminacyjnych. Aktualnie kompletowany jest skład do piątkowych egzaminów z języków obcych. Naczelnik Żychski i dwie urzędniczki z wydziału są na listach rezerwowych i jeśli zajdzie potrzeba będą pracowali w komisji.Ludzie:

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz