Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

MAMO! TATO! Szkoła Dobra w Raciborzu rekrutuje. Trwają zapisy

09.04.2019 12:25 | 0 komentarzy | MK

Szkoła Dobra rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2018 roku. Powstała z inicjatywy rodziców i nauczycieli, którzy pragną zmiany w podejściu do procesu nauczania.  Tak zrodził się pomysł, by stworzyć szkołę, która idzie z duchem czasu. Szkołę, która łamie schematy, stawia na kreatywność i twórczy rozwój. I właśnie taka jest Szkoła Dobra! To miejsce, w którym dzieci mają głos.

MAMO! TATO! Szkoła Dobra w Raciborzu rekrutuje. Trwają zapisy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nasze wizje i pasja nie wynikają z potrzeby chwili ani mody – jako nauczyciele z doświadczeniem w pracy z dziećmi znamy wady i zalety współczesnego systemu szkolnictwa. Wiemy, że można inaczej. Dlatego szukamy niebanalnych rozwiązań i jesteśmy uważni na pomysłowość uczniów. Walczymy z tzw. lękiem przed oceną – nie ona tu jest najważniejsza; najważniejsze są indywidualne uzdolnienia i pasje dzieci.

Duże znaczenie mają dla nas przedmioty artystyczne, które rozwijają wyobraźnię i osobowość, stając się doskonałym narzędziem uzupełniającym proces kształcenia. Nie oznacza to jednak, że kładziemy mniejszy nacisk na podstawę programową i przedmioty ścisłe. Matematyka jest super! I chcemy, by dzieci się o tym przekonały. Naszym celem jest wzbudzać ciekawość, nie strach.

Tworzymy klasy maksymalnie 12-osobowe. Praca w takich warunkach umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia. Nauczyciel może poświęcić dziecku tyle czasu i uwagi, ile potrzebuje. Dla nas ważni są nie tylko uczniowie. Rola rodziców jest w naszej szkole niezwykle istotna. Rodzice mogą (ale nie muszą!) realnie angażować się w życie szkoły, dzieląc się swoimi umiejętnościami. W ramach zajęć dodatkowych działają aktualnie: zabawy z językiem włoskim, zabawy po angielsku z Super Simple Songs, język migowy, teatr „Piraci atakują”, breaking, kółko szachowe i robotyka, natomiast od września 2019 startujemy z programowaniem gier komputerowych. Nasi nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, ucząc się i inspirując od najlepszych (np. Szkoła No Bell oraz oddolna inicjatywa reformująca polski system edukacji - Budząca się szkoła).

Jesteśmy szkołą niepubliczną o ośmioletnim cyklu kształcenia. Działamy na podstawie wpisu do ewidencji niepublicznych szkół i placówek UM w Raciborzu. Posiadamy uprawnienia placówki publicznej, co oznacza m.in. że świadectwa promocyjne i ukończenia szkoły są tak samo ważne, jak dokumenty wydane przez szkołę publiczną.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się 26.04.2019 r. (piątek) o godz. 17:00 w budynku naszej szkoły (Racibórz, ul. Opawska 81, budynek B – w podwórzu).

Więcej na naszej stronie internetowej: www.szkoladobra.pl oraz pod nr telefonu: 518 321778

 Zobacz również informacje na Facebook tutaj 

Materiał zewnętrzny