środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Urząd Gminy w Pietrowicach Wielkich w remoncie [ZDJĘCIA]

09.04.2019 13:00 | 1 komentarz | mad

Zadanie realizowane jest w ramach unijnego dofinansowania, jakie samorząd otrzymał w ramach konkursu „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna”.

Urząd Gminy w Pietrowicach Wielkich w remoncie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotacja wynosi nieco ponad 1,1 mln zł, całość oszacowano natomiast na prawie 1,4 mln złotych. W ramach zadania przewidziano modernizację instalacji grzewczej, ocieplenie obiektu oraz zamontowanie na dachu paneli fotowoltaicznych. Wykonana zostanie także nowa elewacja nawiązująca do dawnego zamku mieszczącego się w obiekcie. Zyska także Centrum Społeczno-Kulturalne. Tam zmodernizowana zostanie instalacja grzewcza, docieplona zostanie część dachu oraz wymianie ulegną drzwi zewnętrzne prowadzące do kotłowni.

Ponadto urzędnicy zaplanowali dodatkowe prace przy urzędzie. Chodzi o przebudowę schodów wejściowych do obiektu. Przy realizacji mogą występować jednak pewne problemy z dostępnością, bo wejście do budynku będzie odbywać się tyłem. Realizacja tej części ma jednak nastąpić po Eko-Targach, które zaplanowano na 11 i 12 maja. W ramach dodatkowych zadań zaplanowano także rozbiórkę przybudówki znajdującej się przy urzędzie oraz wymianę pokrycia dachowego. Prace mają wynieść około 561 tys. zł. – Obecnie jesteśmy na etapie wymiany pokrycia dachowego. Firma przygotowała już uchwyty pod panele fotowoltaiczne. W międzyczasie wykonywane są wykopy, w związku z tym, że izolujemy ściany piwnic – mówi sekretarz gminy Gabriel Kuczera, zauważając przy tym, że jak na razie nie ma zagrożenia terminu zakończenia prac. Te mają potrwać do końca sierpnia.

Tak urząd gminy w Pietrowicach Wielkich ma wyglądać po zmianach. Z prawej strony budynku widzimy również szyb windy, to jednak zapowiedź kolejnego remontu. Na jej wybudowanie ma być pozyskana dotacja. Urzędnicy chcą również zmodernizować urząd wewnątrz. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku i co roku zmieniane ma być jedno piętro.

Ludzie:

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie