Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zwolnieni dyscyplinarnie lekarze i tak chcieli odejść. Byli na wypowiedzeniu

08.04.2019 11:52 | 6 komentarzy | mak

W czwartek informowaliśmy o tym, że dwóch lekarzy-dyżurnych ze szpitala w Rydułtowach zostało dyscyplinarnie zwolnionych po tym, jak nie przyjęli 35-letniego pacjenta, który ostatecznie zmarł. Jak się dowiedzieliśmy, zwolnieni lekarze byli na wypowiedzeniu.

Zwolnieni dyscyplinarnie lekarze i tak chcieli odejść. Byli na wypowiedzeniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach zwolniła dyscyplinarnie dwóch lekarzy z Rydułtów. To pokłosie bulwersującej sprawy śmierci 35-letniego pacjenta, który ponad 10 godzin przebywał na izbie przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu. W międzyczasie przewieziono pacjenta karetką do Rydułtów, ale tam lekarze tłumaczyli, że nie ma dla niego miejsca. Pacjenta odesłano z Rydułtów z kwitkiem. Ale w wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego okazało się, że wolne miejsca w Rydułtowach były. W efekcie pracę straciło dwóch lekarzy-dyżurnych. Zostali w czwartek zwolnieni dyscyplinarnie (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ).

Jak się dowiedzieliśmy, zwolnieni dyscyplinarnie lekarze już wcześniej chcieli odejść z pracy i złożyli nawet wypowiedzenia.