Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Paweł Rycka o rekacji urzędu na strajk: nie tego oczekiwałem

08.04.2019 11:19 | 4 komentarze | ma.w

Radny na marcowej sesji prosił prezydenta Raciborza Dariusza Polowego, by urząd przygotował ofertę zajęć ogólnomiejskich dla uczniów na czas strajku. Teraz nie kryje rozczarowania tym jak zareagował magistrat na jego apel.

Paweł Rycka o rekacji urzędu na strajk: nie tego oczekiwałem
Paweł Rycka (z lewej) i Michał Kuliga - radni raciborskiej opozycji z klubu Razem dla Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wyobrażałem sobie, że wydział edukacji zajmie się organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży, uruchamiając w czasie strajku placówki miejskie jak Arena Rafako, RCK czy Bibliotekę - mówi nam radny Rycka. Jego zdaniem rozwiązałoby to wiele problemów jakie generuje strajk rodzicom uczniów i przedszkolaków. Zabiegał na sesji, by 5 kwietnia urząd miasta ogłosił program takich zajęć dla raciborzan w trakcie strajku. Tymczasem z magistratu wyszła tylko informacja, że zapewnieniem opieki w szkołach zajmują się dyrektorzy placówek. Ci "przetrwali" dzięki zrozumieniu rodziców, że 8 kwietnia jest dniem rozpoczęcia strajku. Większość z nich nie posłała w poniedziałek dzieci do placówek oświatowych. Rycka chciał by Miasto wzięło odpowiedzialność za opiekę nad najmłodszymi i dało im możliwość wyboru zajęć w czasie gdy nauczyciele strajkują. - Są urzędnicy i niestrajkujący nauczyciele. Wystarczy, że wykorzysta się ich potencjał w dni strajku, a przecież OSiR, biblioteka czy Muzeum i tak pracują, więc dlaczego nie skorzystać z tych możliwości? - dziwi się decyzjom prezydenta i urzędników Paweł Rycka.

Interpelacje w sprawie zapewnienia opieki dzieciom na czas strajku składali ponadto Anna Szukalska i Ludmiła Nowacka. Do poniedziałku 8 kwietnia nie uzyskały nań odpowiedzi od Prezydenta Raciborza Dariusza Polowego.