Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

RSS

Kultura

Tragedia w czarnej budzie. Maszyna urwała rękę robotnikowi Koniecznemu

07.04.2019 07:00 | 0 komentarzy | żet

Fatalna sytuacja gospodarcza Niemiec, makabryczny wypadek w „czarnej budzie” na raciborskiej Płoni, krwawy zatarg w Nędzy, czy... instrukcja obsługi amerykańskiej słoniny – to tylko część artykułów, które ukazały się w „Nowinach Raciborskich” równo sto lat temu.

Tragedia w czarnej budzie. Maszyna urwała rękę robotnikowi Koniecznemu
zdjęcie poglądowe, dietdoctor.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogłoszenia drobne

Kapelusze Strzybnego

• Wielki wybór w kapeluszach dla panów i chłopców. Czapki cywilne, kolejowe i do mundurów wszelkiego rodzaju po cenach jak najniższych. Skład kapeluszy, czapek i towarów futrzanych. J. Strzybny. Racibórz, Nowa ulica 12. Telefon 342.

Skórki, skóreczki

• Kozie skórki, zajęcze, z królików i inne skórki kupuje po najwyższych cenach Felix Lammel w Raciborzu – Panieńska ulica nr 6. Telefon nr 203.

Rolnik szuka żony

• Kawaler, 39 lat, posiadający cokolwiek majątku, obeznany doskonale w rolnictwie i interesie, dla braku znajomości pań, poszukuje na tej drodze towarzyszki życia. Panny lub wdowy, w wieku 37–40 lat, z większem gospodarstwem lub dobrym interesem, zechącam z całem zaufaniem nadesłać oferty do Ekspedycyi „Nowin Raciborskich” pod literami M. M. 750. – Dyskrecya pożądana.

Dentysta po polsku

• Oppler, dentystka, Racibórz ul. Odrzańska 8. Sztuczne zęby, plomby. Leczę także członków kasy chorych. Mówi się po polsku. Telefon nr 483.