Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

PILNE: Dwóch lekarzy z Rydułtów dyscyplinarnie zwolnionych. W szpitalu były wolne łóżka, ale nie przyjęli 35-latka, który później zmarł

04.04.2019 14:46 | 57 komentarzy | mak, juk

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach zwolniła dyscyplinarnie dwóch lekarzy z Rydułtów. To pokłosie bulwersującej sprawy śmierci 35-letniego pacjenta, który ponad 10 godzin przebywał na izbie przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu. W międzyczasie przewieziono pacjenta karetką do Rydułtów, ale tam lekarze tłumaczyli, że nie ma dla niego miejsca. Pacjenta odesłano z Rydułtów z kwitkiem. Dziś okazuje się, że wolne miejsca były!

PILNE: Dwóch lekarzy z Rydułtów dyscyplinarnie zwolnionych. W szpitalu były wolne łóżka, ale nie przyjęli 35-latka, który później zmarł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracamy do bulwersującej sprawy śmierci 35-latka, który ponad 10 godzin czekał na izbie przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim, a ostatecznie trafił do szpitala w Raciborzu, gdzie nie udało się go uratować.

Dyrekcja szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach zwołała dziś briefing prasowy. Trwał on 5 minut. Przedstawiciele szpitala powiedzieli o wynikach wewnętrznego postępowania wyjaśniającego. - W dniu dzisiejszym zakończyło się wewnętrzne postępowanie wyjaśniające dotyczące udzielania świadczeń medycznych 35-letniemu pacjentowi przez personel medyczny naszego szpitala - poinformował wicedyrektor szpitala ds. lecznictwa Janusz Tkocz.

Co ustalono?

Szczegóły przedstawił rzecznik prasowy szpitala Sławomir Graboń. Najpierw zapewnił, że 35-letni pacjent, odkąd tylko trafił na izbę przyjęć do szpitala w Wodzisławiu, był pod stałą opieką. A także że personel szpitala w Wodzisławiu nie popełnił żadnego błędu. - Pacjent, począwszy od momentu zgłoszenia się na izbę przyjęć w Wodzisławiu aż do czasu przewiezienia do szpitala w Raciborzu, był pod stałą opieką medyczną. Przeprowadzono diagnostykę, wdrożono leczenie. Postępowanie medyczne personelu izby przyjęć szpitala w Wodzisławiu Śląskim było prawidłowe - zapewnił rzecznik prasowy.

Lekarze z Rydułtów zwolnieni

Okazuje się jednak, że błąd został popełniony w szpitalu w Rydułtowach. Przypomnijmy, że w pewnym momencie - gdy 35-letni pacjent przebywał jeszcze na izbie przyjęć w Wodzisławiu - zapadła decyzja o przetransportowaniu go do szpitala w Rydułtowach, bo tam miały być dwa wolne łóżka. Tak też się stało. Pacjent pojechał karetkę do Rydułtów. Niestety na miejscu przekazano załodze karetki, że nie ma wolnych miejsc. Nie było to prawdą, bo wolne miejsca były!

- Jedyne uchybienie jakie stwierdzono dotyczy postępowania lekarzy dyżurnych szpitala w Rydułtowach. Lekarze dyżurni odmówili przyjęcia pacjenta do szpitala tłumacząc się brakiem wolnych łóżek pomimo faktu, że szpital dysponował wówczas wolnymi łóżkami. W związku z powyższym dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wyciągnięciu konsekwencji dyscyplinarnych wobec lekarzy. W dniu dzisiejszym zostały rozwiązane z nimi umowy, bez wypowiedzenia - przekazał rzecznik szpitala.

Zwolnionych zostało dwóch lekarzy. - Doświadczonych - jak przekazali przedstawiciele szpitala.