Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Gmina Rudnik przyzna swoje nagrody

03.04.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Fiala Gminy Rudnik – to wydarzenie, podczas którego rządzący Rudnikiem nagrodzą rolników, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe z terenu gminy. Urzędnicy mówią, że to pierwsza, ale nie ostatnia odsłona tego wydarzenia. Nagrody mają być wręczane co roku.

Gmina Rudnik przyzna swoje nagrody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla lepszej współpracy

– Samorząd chcąc dobrze współpracować z firmami, rolnikami, stowarzyszeniami nie ma innej możliwości niż docenienia ich trudu – mówi wójt Piotr Rybka (na zdj.) pytany o potrzebę organizacji wydarzenia. Zauważa, że będąc wcześniej przedsiębiorcą, dostrzegał taką potrzebę. – To po to, abyśmy wspólnie mogli znaleźć dialog, jeżeli tego nie ma, wszystko się rozchodzi – podkreśla.

Całość organizowana jest w formie konkursu, dlatego też osoby chcące zostać wyróżnione, musiały wypełnić odpowiedni formularz. Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. Wnioski oceniała powołana do tego kapituła. Zwycięzcy otrzymają specjalną statuetkę oraz dyplom, a to wszystko podczas uroczystej kolacji. Laureaci będą mieli również prawo używania we wszelkich materiałach firmowych i reklamowych otrzymanego tytułu oraz logo gminy przez najbliższy rok.

Siedem nagród

Pierwszą kategorią, w której zostaną przyznane nagrody, jest „Fiala Przedsiębiorczości”. Uhonorowane zostaną najlepsze przedsiębiorstwa w swoich branżach. Kategoria ma na celu doceniać oraz wyróżniać te podmioty, które mogą być inspiracją dla innych. Kategoria została podzielona na cztery podkategorie: innowator roku, biznes, biznes rodzinny oraz aktywny NGO.

Drugą kategorią jest „Żelazny kłos Gminy Rudnik”. To nagroda, która ma na celu wyróżnienie rolników najlepiej gospodarujących. Ma również podkreślić rangę, jaką rolnictwo odgrywa w gospodarce gminy. W tym przypadku są dwie podkategorie: produkcja roślinna i zwierzęca oraz działy specjalne produkcji rolnej i przetwórstwa. Nagroda zostanie jednak przyznana w jednej z nich.

„Dębowy laur Gminy Rudnik” – to trzecia kategoria. Nagroda dedykowana jest podmiotom oraz osobom, których zaangażowanie i wkład pracy w prowadzoną działalność przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorczości w gminie Rudnik. To również nagroda jubileuszowa przyznawana tym, którzy od ponad 20 lat dzięki odpowiednim doświadczeniom kreują postawy przedsiębiorcze oraz prowadzą aktywną działalność.

Przyznany zostanie także tytuł „Ambasadora Przedsiębiorczości”. Trafi do osoby, która promuje gminę na zewnątrz podczas targów, wystaw, spotkań w kraju i za granicą; potwierdza rzetelność i profesjonalizm działań; pomaga w pozyskiwaniu nowych kontrahentów, inwestorów; świadczy o innowacyjności w zarządzaniu oraz potwierdza wysoką jakość oferowanych towarów i usług.

Wyniki niebawem

O tym, kto zostanie nagrodzony, przekonamy się niebawem. Gala odbędzie się w sobotę 6 kwietnia.

(mad)

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.