Czwartek, 24 października 2019

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Informator dla dwóch roczników. Ma pomóc w wyborze szkoły

02.04.2019 20:20 | 0 komentarzy | mak

W najbliższych dniach do każdego gimnazjalisty i ósmoklasisty trafi za pośrednictwem szkół "Informator naborowy 2019/2020" przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Jak co roku powiatowe szkoły przygotowały sporo nowych kierunków kształcenia, m.in. technik reklamy, technik programista oraz klasę sportową w Rydułtowach. Dzięki porozumieniu z Polską Grupą Górniczą młodzież ma również możliwość podjęcia nauki w klasach górniczych objętych gwarancją pracy.

Informator dla dwóch roczników. Ma pomóc w wyborze szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już wkrótce uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkół podstawowych będą musieli podjąć decyzję o wyborze przyszłej szkoły. W podjęciu tej decyzji może im pomóc opracowany przez powiatowe szkoły wspólnie z Wydziałem Oświaty Starostwa „Informator Naborowy na rok szkolny 2019/2020″ z ofertą edukacyjną szkół i placówek ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego.

Publikacja zawiera informację o ofercie edukacyjnej szkół młodzieżowych, szkół dla dorosłych oraz ofertę Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim skierowaną do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W nowym roku szkolnym powiatowe szkoły dla młodzieży planują uruchomienie 91 oddziałów klas pierwszych, w tym 43 dla absolwentów gimnazjum i 48 dla absolwentów szkoły podstawowej. Wśród proponowanych kierunków znajdą się ponownie te cieszące się największym zainteresowaniem m.in.: technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik fotografii i multimediów, technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik analityk, technik automatyk oraz wiele innych.

Od roku szkolnego 2019/2020, dla uczniów po szkole podstawowej, po raz pierwszy w ofercie ZSE w Wodzisławiu Śląskim pojawi się kierunek technik reklamy, a w ZST w Wodzisławiu Śląskim – technik programista. ZSP nr 2 w Rydułtowach w ofercie technikum proponuje przy kierunku technik logistyk uruchomienie oddziału sportowego (po szkole podstawowej i po gimnazjum). Ponadto, w nowym roku szkolnym uczniowie PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim oraz BS I stopnia w Radlinie, ponownie będą mogli kształcić się na cieszącym się dużą popularnością kierunkach o specjalnościach górniczych zgodnie z zawartym porozumieniem z PGG.

Dodatkową pomocą w procesie rekrutacji będzie sprawdzony od lat system elektronicznego naboru, dzięki któremu młodzież będzie mogła na bieżąco oceniać swoje szanse w internecie.

Informator w wersji papierowej otrzyma każdy uczeń trzeciej klasy gimnazjum i ósmej szkoły podstawowej. Można pobrać go również w wersji elektronicznej ze strony: http://www.powiatwodzislawski.pl/oswiata/ w zakładce „dla ucznia i rodzica” lub na stronie www.powiatwodzislawski.pl w zakładce „Dla mieszkańca”.