Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Patrol

Motocyklista uciekał przed policją. Zatrzymał się dopiero na radiowozie

02.04.2019 06:36 | 0 komentarzy | acz

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed mundurowymi, rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie ucieczki stracił panowanie nad jednośladem i spowodował kolizję z nieoznakowanym radiowozem. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak próbował kontynuować ucieczkę pieszo.

Motocyklista uciekał przed policją. Zatrzymał się dopiero na radiowozie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną sobotę przed 13.00 przy ulicy Stodolnej patrol drogówki postanowił zatrzymać do kontroli motocyklistę. Motocyklista udając, że zjeżdża z drogi we wskazane przez policjantów miejsce, w pewnym momencie „dodał gazu” i zaczął uciekać. Podczas ucieczki stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, wjeżdżał na chodnik i trawniki, nie zwracając uwagi na przechodzących obok pieszych.

Podczas próby „zgubienia” policjantów, wjechał ponownie z impetem na jezdnię, gdzie stracił panowanie nad jednośladem, wywrócił motocykl, który uderzył w nieoznakowany radiowóz, jaki właśnie przyłączył się do pościgu.

Gdy motocyklista razem z pasażerką rzucili się pieszo do dalszej ucieczki, kryminalni wysiedli z radiowozu i zaczęli za nimi biec. Wkrótce zatrzymali kierowcę i jego pasażerkę. Wtedy też okazało się, że 34-latek był poszukiwany przez tarnobrzeski sąd, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna i kobieta byli trzeźwi. Od 34-latka pobrano jednak krew w celu przebadania na zawartość środków odurzających.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut za niewykonanie polecenia policjantów do zatrzymania pojazdu do kontroli, za które to grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Z komendy trafił natychmiast do zakładu karnego, gdzie odbywa orzeczony wcześniej wyrok 1 roku więzienia.
(acz)