Poniedziałek, 13 lipca 2020

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Patrol

Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzysty

01.04.2019 13:33 | 2 komentarze | żet

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu poszukuje naocznych świadków wypadku, do którego doszło  23 marca 2019 roku około godziny 15.00, na DW 917 pomiędzy Bojanowem a Raciborzem. W zdarzeniu brali udział kierujący samochodem osobowym oraz rowerzysta.

Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzysty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia o pilny kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie (tel. 32 459 42 34 lub 32 459 42 00, e-mail: kryminalny@raciborz.ka.policja.gov.pl lub osobiste stawiennictwo w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu przy ul. Bosacka 42- Wydział Kryminalny, pokój 214B) - czytamy w komunikacie policji.

Przypomnijmy, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem 28-latek z Raciborza podczas manewru wyprzedzania potrącił 34-letniego rowerzystę. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń, jego stan określa się jako ciężki.

- Na miejscu mundurowi z drogówki wyczuli od 28-letniego kierowcy silną woń alkohol, jednakże on odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w jego organizmie, w związku z powyższym został zabrany do szpitala, gdzie pobrano mu krew. Ze względu na ciężkie obrażenia rowerzysty oraz dyspozycje wydane przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa, bardzo szybko uzyskano wyniki badania krwi, z których wynika, że kierowca był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad jeden promil alkoholu w organizmie - informuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu.

Prokurator zarzuca 28-latkowi spowodowanie wypadku. Póki co mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Jeśli ciążące za nim zarzuty potwierdzą się, może spędzić w więzieniu nawet osiem lat.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet