Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Wojciech Krzyżek - mówił, że idzie w biznes, a trafił do NIK

30.03.2019 12:01 | 3 komentarze | ma.w

Były wiceprezydent Raciborza, wieloletni zastępca Mirosława Lenka, wygrał konkurs na specjalistę kontroli państwowej w Delegaturze Najwyższej Izby Kontroli w Opolu. Jeszcze niedawno Wojciech Krzyżek mówił Nowinom Raciborskim, że decyduje się rozpocząć karierę w branży budowlanej, otwierając działalność gospodarczą.

Wojciech Krzyżek - mówił, że idzie w biznes, a trafił do NIK
Wojciech Krzyżek będzie teraz kontrolerem NIK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W. Krzyżek złożył swoją kandydaturę do NIK w styczniu. W naborze rywalizowało 25 osób. Do drugiego etapu kwalifikacji przeszło 11 kandydatów, a w ścisłym "finale" znalazło się 5 z nich. Prezes Najwyższej Izby Kontroli podjął decyzję o zakwalifikowaniu do pracy w Delegaturze Najwyższej Izby Kontroli w Opolu na stanowisku specjalisty kontroli państwowej Wojciecha Krzyżka. Pracę w delegaturze były wiceprezydent rozpocznie w kwietniu.

Krzyżek w czasach pracy w raciborskim urzędzie zajmował się sprawami komunalnymi oraz działką inwestycjną. Zanim został zastępcą prezydenta, kierował wydziałem inwestycji i urbanstyki. Do magistratu trafił pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku.

Wypowiedź, której Wojciech Krzyżek udzielił w marcu Nowinom Raciborskim na temat swojej przyszłości zawodowej znajduje się w artykule "100 bez władzy".

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia