Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Wodzisławskie autobusy jeżdżą też po... Jastrzębiu

29.03.2019 13:07 | 16 komentarzy | mak

- Nowe autobusy, za które zapłacili mieszkańcy Wodzisławia, służą jak widać również mieszkańcom Jastrzębia - wpis o takiej treści zamieścili przedstawiciele stowarzyszenia Wodzisław 2.0 w mediach społecznościowych. Wpis został okraszony zdjęciem autobusu w barwach typowych dla wodzisławskiej komunikacji miejskiej, ale - co istotne - kursującego po Jastrzębiu.

Wodzisławskie autobusy jeżdżą też po... Jastrzębiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nowe autobusy, za które zapłacili mieszkańcy Wodzisławia, służą jak widać również mieszkańcom Jastrzębia. Cieszymy się z tej współpracy regionalnej, że możemy naszym taborem wspierać ościenne gminy;) - brzmi cały wpis na profilu stowarzyszenia Wodzisław 2.0.

O komentarz zwróciliśmy się do wodzisławskiego urzędu miasta. Rzecznik prasowy Anna Szweda-Piguła tłumaczy, że to nie miasto jest właścicielem autobusów, a firma Kłosok, która wygrała przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w Wodzisławiu. I to firma decyduje gdzie i kiedy autobusy kursują. Rzecz jasna o ile nie wpływa to na obsługę miejskich linii w Wodzisławiu, bo umowa musi być realizowana zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. - Ogłoszony przez miasto przetarg dotyczył świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego przy wykorzystaniu taboru, którego parametry zostały określone - mówi pani rzecznik. Przypomina, że zgodnie z wymogami autobusy miały być m.in. nowe, ekologiczne i klimatyzowane. I firma, która wygrała przetarg, ten wymóg spełniła.

fot. Wodzisław 2.0/Facebook