Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Czy konkurs na naczelnika wydziału edukacji zostanie unieważniony?

29.03.2019 07:00 | 10 komentarzy | ma.w

- Są duże wątpliwości co do prawidłowego składu komisji rekrutacyjnej, sposobu przeprowadzenia naboru i zaniżenia ustawowo wymaganego stażu pracy na stanowisku naczelnika WEKiS - oznajmił na marcowej sesji radny Michał Kuliga, kierując do prezydenta Dariusza Polowego szereg pytań o konkurs, który wygrał Krzysztof Żychski.

Czy konkurs na naczelnika wydziału edukacji zostanie unieważniony?
Naczelnik WEKiS Krzysztof Żychski "debiutował" na sesji marcowej. Na posiedzeniu złożył swą interpelację w sprawie konkursu radny Michał Kuliga
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za niewłaściwe, niestosowne i być może nieetyczne uznał rady Michał Kuliga uczestnictwo prezydenta Dariusza Polowego w komisji rekrutacyjnej konkursu na naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Raciborzu. Wytknął, że w komisji zabrakło zastępcy prezydenta, choć wymagają tego przepisy urzędowe. Miał też szereg innych zastrzeżeń.

Michał Kuliga wcielił się na marcowej sesji rady miasta w rolę eksperta od kadr samorządowych i wskazał, niespełnione jego zdaniem, wymogi przy zatrudnianiu szefa wydziału edukacji. Zapytał prezydenta Polowego czy odbył się przewidziany przepisami nabór wewnętrzny na nowego naczelnika, który powinien poprzedzić konkurs zewnętrzny, chyba, że wśród urzędników nie ma chętnych na takowe stanowisko. Z naszych informacji wynika, że w konkursie wystartowała jedna z aktualnych pracownic WEKiS, zatem o braku zainteresowania nie było mowy.

Kuliga pytał czy komisja rekrutacyjna nie miała wątpliwości co do przejrzystości procedury naboru skoro kandydował i zwyciężył Krzysztof Żychski - faktyczny i prawny uczestnik kampanii wyborczej Dariusza Polowego, szefa komisji.

Radny chciał również wiedzieć dlaczego wymagany staż pracy obniżono z przepisowych 5 do 3 lat w konkursie?

Czy konkurs niezgodny z wymogami powinien być uznany za ważny? pytał M. Kuliga

Oceny komisji rekrutacyjnej w konkursie na szefa WEKiS. Nazwiska kandydatów urząd utajnił

Ludzie:

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz