Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom. Biblioteka rozstrzygnęła konkurs

28.03.2019 19:08 | 0 komentarzy | d

249 prac wpłynęło na tegoroczny ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany tradycyjnie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu.

Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom. Biblioteka rozstrzygnęła konkurs
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W konkursie „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom” wzięło udział 268 uczestników w wieku od 3 do 64 lat z Raciborza, powiatu raciborskiego, Radzionkowa, Bytomia, Brzeźna Szlacheckiego czy Rybnika. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki  tematycznie związanej z bohaterami książek Wandy Chotomskiej. Najczęściej prezentowane były utwory „Kokoszki’, „Jacek i Agatka”, „Dziesięć bałwanków”, „Kurczę blade” czy „Spacer z psem”.

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Wyniki dostępne TUTAJ.

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni książkami i pamiątkowymi dyplomami. Finał uświetnił znakomity występ młodych aktorów z ZSP nr 2 w Ocicach pod kierunkiem Anny Płonki. Najbardziej znane wiersze Wandy Chotomskiej w ciekawych aranżacjach rozbawiły zarówno dzieci, jak i rodziców.

- Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzone prace można oglądać w naszej bibliotecznej Galerii GAWRA przy ul. Kasprowicza 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.