środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Adam Hajduk inspektorem w Rudniku

27.03.2019 20:01 | 4 komentarze | mad

Były starosta i prezydent do niedawna pracujący w RZGW Gliwice jako kierownik w Biurze Wdrażania Projektu Zbiornik Racibórz-Dolny podjął pracę w rudnickim Urzędzie Gminy jako inspektor ds. inwestycji. Zatrudnienie nastąpiło około dwóch miesięcy temu.

Adam Hajduk inspektorem w Rudniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pan Adam Hajduk (na zdj.) był jedynym kandydatem po ogłoszonym konkursie na stanowisko inspektora ds. inwestycji – mówi Piotr Rybka, wójt gminy Rudnik. W urzędzie mogą liczyć na doświadczenie samorządowca. – Zawsze możemy liczyć na podpowiedź ze strony pana Adama. Myślę, że to dobry kierunek – dopowiada szef gminy.

Adam Hajduk urodził się 13 listopada 1955 roku w Głubczycach. Ukończył naukę w Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu oraz wychowanie techniczne w Wyższej szkole Pedagogicznej w Opolu i budownictwo na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania procesem inwestycyjnym. Był członkiem komisji gospodarki miejskiej przy Radzie Miasta, pełnił również funkcję wiceprezydenta. Od października 2001 roku objął urząd Prezydenta Raciborza. W 2002 roku ustąpił z funkcji i został wicestarostą, a w 2006 roku został jednogłośnie wybrany na urząd starosty. W 2011 roku został przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego Związku Subregionu Zachodniego. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku bez powiedzenia ubiegał się o wejście do Senatu RP. Kolejno podjął pracę w RZGW Gliwice. W jesiennych wyborach samorządowych poparł Ludmiłę Nowacką na urząd prezydenta Miasta Racibórz. Kandydatka zapowiedziała, że w razie wygranej powoła go na stanowisko wiceprezydenta.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.