Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

„Mechanik” otwiera drzwi na europejski rynek pracy!

27.03.2019 15:30 | 0 komentarzy | MK

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu to szkoła z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Kształci kolejne pokolenia  młodzieży w zawodach najbardziej pożądanych na rynku pracy w całej Unii Europejskiej.

„Mechanik” otwiera drzwi na europejski rynek pracy!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 „Mechanik” to wysoce wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, która korzysta z doskonale wyposażonych sal lekcyjnych i pracowni przedmiotowych, m. in. elektrycznych, mechanicznych, komputerowych, automatyki, elektroniki, obróbki skrawaniem, OZE, programowania obrabiarek CNC.

Od wielu lat „Mechanik” realizuje zadania w ramach projektu Erasmus+. Ponadto współpraca z Politechniką Śląską, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu oraz w ramach patronatów z Politechniką Opolską, Rafametem S.A., PGNiG i TBI Technology zwiększa w młodzieży poczucie własnej wartości i zapewnia dobry start w dorosłe życie. Dodatkowo szkoła posiada status Akademii CISCO, więc uczniowie mogą zdobywać certyfikaty międzynarodowe. Znaczna większość społeczności „Mechanika” decyduje się na podjęcie nauki na studiach wyższych. Dlatego nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących solidnie przygotowują młodzież do egzaminów maturalnych. Są egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, uczestniczą w szkoleniach, organizują zajęcia dodatkowe na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Szczególną uwagę zwraca również doskonała baza sportowa Centrum. Szkoła posiada dwie sale gimnastyczne, siłownię, boisko wielofunkcyjne. W sezonie letnim młodzież rozwija kulturę fizyczną na nowym stadionie OSIR-u, a zimą korzysta z lodowiska lub basenu przy H2Ostróg.

„Mechanik” jest szkołą niezwykłą! Uczniowie odwiedzają ją nawet w czasie wakacji. W ramach kół zainteresowań realizują pasje przedmiotowe, teatralne, dziennikarskie i sportowe. Nieustannie utrzymują kontakt ze swoimi nauczycielami, a po zakończonej edukacji współpracują ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół „Mechanika”.

 

Kevin Kaczor
uczeń klasy 3f T (technik informatyk), przewodniczący Samorządu Szkolnego

Niewątpliwie największym atutem naszej szkoły jest docenianie kreatywności każdego ucznia, wykorzystanie jego możliwości intelektualnych i pokazywanie efektów pracy, własnych eksperymentów w środowisku lokalnym i poza nim . W rozwijaniu naszych pasji pomagają z pewnością miesięczne praktyki zawodowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeśli zatem jeszcze nie wybrałeś szkoły albo masz wątpliwości, a zależy Ci, by połączyć pasje z nauką, zapraszamy na Zamkową. Z pewnością rozpoczniesz przygodę życia, gwarantuję!

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”
ul. Zamkowa 1
47-400 Racibórz
tel.32 415 33 88 w. 321

Budynek B:
tel. 32 415 44 89

www.mechanik.rac.pl

Pobierz prezentację w pdf >>> Ckziu nr 2_Mechanik_prezentacja szkoły.pdf


Prezentacja jest publikowana w ramach pierwszego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego i portalu Nowiny.pl.

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl 

Zobacz również szczegóły tutaj www.nowiny.pl/biznes/147683-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna.html 

 

Tekst sponsorowany