środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Dni Rydułtów po nowemu. Czy mieszkańcom się spodoba?

27.03.2019 09:28 | 14 komentarzy | mak

Zmienia się formuła Dni Rydułtów. W sobotę zamiast koncertu gwiazdy na dużej scenie odbędzie się wspólne biesiadowanie pod wielkim namiotem w klimacie śląskich przebojów.

Dni Rydułtów po nowemu. Czy mieszkańcom się spodoba?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak jak co roku Dni Rydułtów będą odbywały się na terenach rekreacyjnych przy ul. Bema. Tegoroczne obchody święta miasta zaplanowano 31 sierpnia i 1 września. Tym razem formuła będzie jednak inna.

W sobotę biesiadnie

Do tej pory uczestnicy Dni Rydułtów byli przyzwyczajeni, że w sobotni wieczór na dużej scenie występuje topowa gwiazda (były koncerty m.in. Dody, Ewy Farnej, Maryli Rodowicz, Mroza, Patrycji Markowskiej czy Kasi Kowalskiej). Teraz sobotni wieczór upłynie pod znakiem śląskiej biesiady, którą poprowadzą artyści z kabaretu Rak - Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Całość odbędzie się pod wielkim namiotem. Zostanie tam ustawiona scena, do tego ławy dla biesiadników. - Do pana burmistrza i do mnie także docierały prośby o zorganizowanie śląskiej biesiady. Przekonamy się, jak sprawdzi się ta formuła podczas Dni Miasta - mówi dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury Janina Chlebik-Turek.

Prócz artystów śląskiej sceny muzycznej pod wodzą kabaretu Rak na uczestników będą czekały atrakcje towarzyszące, jak animacje dla dzieci czy prezentacje lokalnych stowarzyszeń.

Niedziela Tabu

W niedzielę gwiazdą będzie grupa Tabu. Znany i lubiany zespół wystąpi na dużej scenie. Siłą kapeli są przede wszystkim melodyjne i oparte na rytmie reggae piosenki oraz energiczne koncerty z świetną sekcją dętą. - W lutym zespół wydał też kolejną, bardzo dobrą płytę „Sambal” - podkreśla dyrektor RCK.

Planuje się również, że zaśpiewają młodzi i zdolni artyści - uczestnicy telewizyjnego talent-show TVP2 „The Voice Kids”. Między innymi Hania Lasota i Tomek Kolbusz z Rydułtów. Ale nie tylko, bo mają pojawić się także inni uczestnicy programu.

(mak)

Ludzie:

Janina Chlebik-Turek

Janina Chlebik-Turek

Była Radna Powiatu Wodzisławskiego, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury