Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Do rady wrócił Lenk. Wrócił też temat płotu przy boisku w Studziennej

26.03.2019 12:40 | 7 komentarzy | ma.w

Były prezydent Raciborza Mirosław Lenk znów zasiada w radzie miasta. Uczestniczył w posiedzeniu komisji budżetowej i wspierał Henryka Mainusza w staraniach o zgodę prezydenta Polowego na dokończenie płotu przy boisku LKS Studzienna.

Do rady wrócił Lenk. Wrócił też temat płotu przy boisku w Studziennej
Henryk Mainusz i Mirosław Lenk zajęli się w komisji budżetu tematem płotu przy boisku w Studziennej. W środku radna markowicka Justyna Henek - Wypior
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa ciągnie się od września 2018 roku. Przy boisku gdzie grają piłkarze Studziennej rozebrano część ogrodzenia, bo „płot przewalał się do sąsiednich posesji” jak tłumaczył prezydentowi Henryk Mainusz, na poniedziałkowym (25 marca) posiedzeniu komisji budżetu Rady Miasta Racibórz. Wsparł w ten sposób wcześniejszą interpelację radnego Eugeniusza Wyglendy w sprawie dokończenia płotu.

Wniosek Wyglendy trafił do urzędu tuż po rozpoczęciu kadencji prezydenta Raciborza Dariusza Polowego. W odpowiedzi radny usłyszał, że zadanie nie zostało zaplanowane w budżecie i nie zostanie zrealizowane. E. Wyglenda powoływał się na ustne ustalenia z poprzednim włodarzem – Mirosławem Lenkiem. Część prac przy wymianie ogrodzenia wykonali mieszkańcy Studziennej. W urzędzie miano im przyobiecać, że Miasto sfinansuje postawienie nowego płotu.

O sprawie zrobiło się głośno, gdy na lutowej sesji koalicja rządząca Raciborzem (Polowy – Fita) postanowiła przeznaczyć 45 tys. zł na utworzenie łąki kwietnej w Parku Zamkowym. Radny Wyglenda nie krył niezadowolenia, że Miasto stać na takie wydatki, a tymczasem klub z boiskiem bez ogrodzenia zostanie ukarany przez Sanepid, a PZPN nie dopuści go do rozgrywek (Studzienna ma kilka formacji piłkarskich, w tym młodzieżowe).

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Eugeniusz  Wyglenda

Eugeniusz Wyglenda

Radny Gminy Racibórz.

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.