Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Otworzyli koperty z ofertami na remont Jastrzębskiej i... jest kłopot

25.03.2019 07:35 | 6 komentarzy | mak

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na gruntowny remont zdewastowanej drogi wojewódzkiej nr 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu i ul. Wodzisławskiej w Mszanie. Zgłosiło się czterech wykonaców, ale wszystkie oferty przewyższają środki, które ZDW zabezpieczył w budżecie.

Otworzyli koperty z ofertami na remont Jastrzębskiej i... jest kłopot
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 marca doszło do otwarcia ofert w przetargu na przebudowę DW 933. - Rzecz dotyczy nie tylko odcinka Wodzisław–Jastrzębie, ale także Pawłowice–Pszczyna - przekazuje rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowiach Ryszard Pacer.

Roboty w Wodzisławiu i Mszanie oznaczono w przetargu nazwą "A". Część "A" to odcinek bięgnący na terenie Wodzisławia Śląskiego i gminy Mszana. Liczy ok. 7,2 km (od skrzyżowania DW 933 z DK 78 do ronda stanowiącego początek przyszłej Drogi Głównej Południowej stanowiącej obwodnicę Jastrzębia Zdrój, za obiektem mostowym nad rzeką Szotkówka).

W przypadku odcinka "A" wpłynęły 4 oferty. Najtańsza wynosi 82 679 786,64 zł brutto. Sęk w tym, że w budżecie ZDW zabezpieczono na inwestycję tylko 56 957 544,92 zł brutto. Nie wiadomo więc jaką ZDW podejmie teraz decyzję. Możliwości są dwie. Albo środki zostaną dołożone albo obecny przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony ponownie. O rozstrzygnięciach będziemy informować.

(mak)