Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

W raciborskiej bibliotece uczcili Światowy Dzień Wody [ZDJĘCIA]

22.03.2019 16:44 | 0 komentarzy | d

Dziś Światowy Dzień Wody. Z tej okazji raciborska biblioteka oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji zaprosili uczniów klas I-IV szkół podstawowych na pełne atrakcji zajęcia edukacyjne. Z oferty skorzystało ponad 220 dzieci.

W raciborskiej bibliotece uczcili Światowy Dzień Wody [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie poprowadzili pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, którzy przygotowali dla dzieci prezentację multimedialną pod hasłem „Woda dla wszystkich”. Nawiązali także do tematu przewodniego tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody - „Wyzwania dla gospodarki wodnej”, który ma uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności a zjawiska takie jak powódź czy susza mogą dotknąć każdego. Kluczowe jest więc rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zachowanie zasobów wodnych na Ziemi.

Takie zajęcia, to jednak nie tylko teoria, ale także praktyka i świetna zabawa. Dzieci mogły, choć na chwilę poczuć się jak w prawdziwym laboratorium, obserwując ciekawe doświadczenia przygotowane przez pracowników ZWiK-u. Tym razem poznali stany skupienia wody oraz procesy zachodzące pomiędzy nimi takie jak parowanie, topnienie, krzepnięcie, sublimację czy resublimację.

ZWiK w Raciborzu zadbał także o wykreślanki, za które można było otrzymać nagrodę w postaci bidonu. Oczywiście nie zabrakło degustacji wody, a każde dziecko wyszło z zajęć ze zdrową przekąską.

Obszerna fotorelacja z zajęć na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).