Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Jerzy Buzek do naszych samorządowców: "Pamiętajcie, programy społeczne zawsze trafiają do ludzi"

22.03.2019 13:01 | 7 komentarzy | mak

Były premier Jerzy Buzek spotkał się z samorządowcami w Wodzisławiu Śl. Europarlamentarzysta mówił o przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, a dokładnie o środkach, z których będą mogły czerpać samorządy.

Jerzy Buzek do naszych samorządowców: "Pamiętajcie, programy społeczne zawsze trafiają do ludzi"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Były premier Jerzy Buzek przyjechał w piątek do Wodzisławia Śl. Głównym celem jego wizyty był udział w wydarzeniu, nad którym sprawuje patronat. Tym wydarzeniem jest Międzynarodowy Konkurs Językowy organizowany w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl.

Przy tej okazji prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca i starosta wodzisławski Leszek Bizoń postanowili zaprosić prof. Jerzego Buzka na spotkanie w gronie samorządowców, ale nie tylko. Spotkanie odbyło się w wodzisławskiej bibliotece.

Wiodącym tematem spotkania były środki w ramach przyszłej perspektywy unijnej, czyli po 2020 roku. Jak dzielone będą środki i jak się przygotować? O tym wszystkim mówił europarlamentarzysta. Nie ukrywał, że duży nacisk kładziony będzie na projekty społeczne. - To one zadecydują o sukcesie całego kraju. Pamiętajcie, by być jak najbliższej ludzi - podkreślał. - Szczególnie projekty dotyczące osób starszych mogą mieć duże znaczenie - zapowiadał. Była też m.in. mowa o wsparciu walki ze smogiem czy wsparciu gmin górniczych.

Do tematu wrócimy.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.