Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

22.03.2019 08:45 | 0 komentarzy | ż

Tym razem wyprodukowana w Kuźni Raciborskiej specjalistyczna tokarka zostanie dostarczona klientowi z Indii.

Rafamet ma kolejne zlecenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie obrabiarki dla kolejnictwa, nowe zamówienie jest pierwszym od dłuższego czasu zleceniem od klienta z Indii. Wcześniej producent z Kuźni Raciborskiej dostarczył tamtejszym odbiorcom (m.in. firmie Tata Steel) tokarki poziome marki Poręba. Takie referencje nie są bez znaczenia, gdyż ten rynek jest wyjątkowo wymagający.

- Indie to jeden z największych na świecie odbiorców obrabiarek dla kolejnictwa. To jednak trudny rynek, zwłaszcza dla zagranicznych dostawców. W przetargach lokalni producenci mają preferencyjne warunki, stąd bardzo trudno z nimi konkurować ceną - przyznaje Paweł Michalewski, dyrektor eksportu firmy Rafamet S.A. W przypadku zamówienia na portalową tokarkę kołową UDA 125 N, szczególne znaczenie miała wydajność i parametry techniczne obrabiarki. Tokarka będzie pracowała w linii technologicznej do produkcji zestawów kołowych.

Przeznaczeniem obrabiarki UDA 125 N jest obróbka profili kół jezdnych i tarcz hamulcowych zestawów kołowych stosowanych w pojazdach szynowych. UDA 125 N pracuje w układzie przelotowym w linii technologicznej. Producent z Kuźni Raciborskiej w swoim portfolio posiada obrabiarki UDA 125 N wyposażone w system czołowego mocowania zestawów kołowych, jak i tokarki z układem mocowania promieniowego. W maszynie zamówionej przez odbiorcę z Indii zastosowany zostanie pierwszy z wymienionych systemów, co umożliwi mocowanie na obrabiarce zestawów kołowych różnego typu.

Umowa została zawarta 11 marca, a tokarka zostanie dostarczona zamawiającemu jeszcze w tym roku. Krótki termin realizacji nie stanowi dla firmy RAFAMET wyzwania. Podobnie jest z klimatem (gorącym i wilgotnym), gdyż obrabiarki z Kuźni Raciborskiej, po dostosowaniu ich do tych warunków, z powodzeniem pracują pod różnymi szerokościami geograficznymi.

To kolejne w ostatnim czasie zlecenia pozyskane przez Rafamet. W końcówce starego roku udało się podpisać kontrakty na dostawę obrabiarek do Bułgarii, Chin, Czech, Niemiec, Singapuru oraz Tajwanu.

źródło: Adventure Media/Rafamet, oprac. ż