środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Korki, ignorowanie znaków objazdu i zawracanie... Rozpoczął się remont Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu

21.03.2019 10:51 | 0 komentarzy | żet

Znaki informujące o objeździe oraz zakazie wjazdu na remontowany odcinek ustawiono już w zeszłym tygodniu, ale do dziś były zakryte. Rankiem 21 marca pracownicy firmy wykonującej remont odsłonili je. Jednocześnie na ulice Łąkową i Kościuszki wjechał ciężki sprzęt.

Korki, ignorowanie znaków objazdu i zawracanie... Rozpoczął się remont Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielu kierowców jest zaskoczonych rozpoczęciem długo wyczekiwanej inwestycji. Część z nich ignoruje oznakowanie objazdu i dojeżdża aż do zamkniętego dla ruchu odcinka ulicy Łąkowej. Dopiero tam zawracają i kierują się na ulicę Skłodowską i dalej - Prusa, Stalową aż do skrzyżowania Łąkowej/Kościuszki Stalowej.

Większych problemów komunikacyjnych można spodziewać się około godz. 14.00 - gdy z pracy w Rafako wyjedzie pierwsza zmiana, a druga zmiana będzie jechać do zakładu.

"Nie ma się co denerwować"

- Nie ma się co denerwować. Fajnie, że zaczęli ten remont. Trzeba się dostosować. Na razie będzie trudniej, ale przecież później będzie lepiej. Taka jest kolej rzeczy. Dobrze by było, jakby w końcu wzięli się jeszcze za budowę obwodnicy Raciborza, żeby wyprowadzić z miasta te ciężarówki - mówi pan Andrzej z Krzyżanowic, którego spotkaliśmy na ul. Łąkowej rankiem 21 marca.

Wahadło na Kościuszki

Drogowcy rozpoczęli również przebudowę fragmentu ulicy Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Jeziorową do skrzyżowania z ul. Wandy). Obowiązuje tam ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

Kilometr drogi za sześć i pół miliona

Cała inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy wraz z zatoką autobusową na ul. Łąkowej. Na remont czeka odcinek o długości 950 m. Inwestycja ma być wykonana do 16 września tego roku. Wartość umowy opiewa na 6 486 223,92 zł. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Dromax" z Boronowa.

Inwestycja jest współfinansowana przez powiat raciborski, gminę Racibórz oraz państwo (Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019).