Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Anna Wieczorek z II LO w Raciborzu laureatem ogólnopolskiej olimpiady

20.03.2019 22:03 | 1 komentarz | ż

W dniach 15 - 16 marca w progach Auditorium Minus Uniwersytetu Warszawskiego odbył się centralny etap piątej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Anna Wieczorek z II LO w Raciborzu laureatem ogólnopolskiej olimpiady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do interdyscyplinarnego testu przystąpiło po 10 uczniów z każdego województwa. W ostatecznej rozgrywce o najlepszy wynik walczyła uczennica II LO w Raciborzu Anna Wieczorek). Ania zaprezentowała się doskonale, uzyskując tytuł laureata, zapewniając sobie w ten sposób indeks na jedną z wyższych uczelni, które współorganizują olimpiadę i poprawiając swój zeszłoroczny wynik.

- Po intelektualnych zmaganiach uczestnicy olimpiady wzięli udział w spotkaniu z Anitą Werner - doświadczoną dziennikarką TVN, która w tym roku otrzymała Złotą Telekamerę. Z rozmowy z profesjonalistą wynikło wiele praktycznych wskazówek dla przyszłych adeptów sztuki dziennikarskiej. Po wywiadzie olimpijczycy wraz opiekunami wyruszyli na ulicę Woronicza do gmachu TVP. Tam czekali na nich przewodnicy, którzy oprowadzili grupy po studiach telewizyjnych i objaśnili zasady realizacji programów. Następnego dnia uczestnicy olimpiady raz jeszcze spotkali się w gmachu UW, by wziąć udział w quizie z nagrodami i odebrać od organizatorów dyplomy, podziękowania oraz upominki. Ani serdecznie gratulujemy sukcesu - relacjonuje nauczycielka Monika Janowska, która pomagała Annie Wieczorek w przygotowaniach do olimpiady.

źródło: II LO, oprac. ż