Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Nie wszystkim podobają się donice przy Bogumińskiej. "Jak grobowce"

20.03.2019 12:37 | 28 komentarzy | mak

Ustawiono je niedawno i od razu wywołały spore emocje - chodzi o nowe donice przy ul. Bogumińskiej w Wodzisławiu, a dokładnie o ich estetykę. - Wyglądają jak kompostowniki lub szamba - to tylko jedna z opinii. - Jak aleja zasłużonych - uważa inna osoba.

Nie wszystkim podobają się donice przy Bogumińskiej. "Jak grobowce"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grobowce, sarkofagi, betonowe skrzynie - to przykłady określeń, jakie się pojawiają w odniesieniu do wyglądu samych donic. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Anna Szweda-Piguła tłumaczy, że warto zaczekać na efekt końcowy, bo prace związane z rewitalizacją terenu zielonego przy Bogumińskiej dopiero się rozpoczęły.

Wzdłuż drogi pojawiły się pierwsze z łącznie zaplanowanych 39 donic. W ciągu miesiąca zostaną w nich posadzone graby. Ale nie tylko. Pojawi się też inna roślinność - taka, która będzie efektownie zwisać z donic tworząc ciekawą kompozycję. Stąd pomysł, by same donice miały neutralny, szary kolor. Taki, by stanowił on tylko dyskretne tło dla drzew i kwiatów. Pomiędzy donicami zostaną dodatkowo ustawione ozdobne wazony, również z roślinnością.

Przypomnijmy, że Wodzisław dostał ponad 4,24 mln zł na rewitalizację sześciu terenów zielonych, w tym na teren przy ul. Bogumińskiej. Na lepsze ma zmienić się odcinek od skrzyżowania ul. Bogumińskiej z Pszowską do skrzyżowania Bogumińskiej z ulicami Witosa i Kopernika. W ramach rewitalizacji przy Bogumińskiej mają pojawić się m.in. zaaranżowane grupy nasadzeń w postaci płożących krzewów iglastych, przycinanych krzewów liściastych, bylin kwitnących oraz strzyżonych trawników. Koszt przedsięwzięcia wyniesie: 198 372,04 zł (kwota brutto).

Rewitalizacja przy Bogumińskiej ma być gotowa do 15 kwietnia.