Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Zaczynają budować kanalizację

23.03.2019 07:00 | 1 komentarz | art

Wkrótce na dobre powinna ruszyć budowa sieci kanalizacyjnej. - W pierwszej kolejności prace rozpoczną się przy budowie przepompowni w centrum sołectwa przy ul. Wąwozowej – wyjaśnia Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. W związku z tym 18 marca miała zostać wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego na Wąwozowej. Kierowcy muszą liczyć się z możliwymi utrudnieniami, zmienione zostanie również oznakowanie, na co należy zwrócić uwagę. Wąwozowa będzie nieprzejezdna.

Zaczynają budować kanalizację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kwietniu powinno rozpocząć się też układanie pierwszych fragmentów sieci. Dokładny harmonogram prac nie jest jeszcze znany. Wiadomo za to kiedy powinny się zakończyć, jeśli nie dojdzie do jakichś nieprzewidzianych sytuacji. - Planowo budowa ma potrwać do października 2020 roku. Pierwsze przyłączenia do sieci powinny być więc możliwe pod koniec 2020 roku – mówi Mariusz Adamczyk.

Budowę kanalizacji planowano pierwotnie na 2018 r. Wójt Godowa wyjaśnia, że Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który jest inwestorem, miał kłopoty z wyborem firmy. - Składane oferty były wyższe od środków jakie miał zapewnione JZWiK – mówi Adamczyk. Wójt zapewnia, że zniszczone w trakcie budowy odcinki dróg gminnych, zostaną odbudowane na całej szerokości pasa jezdni.

(art)