Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Prezydent Kieca powraca w roli szefa subregionu

19.03.2019 12:16 | 12 komentarzy | mak

W Czerwionce-Leszczynach spotkali się dziś przedstawiciele miast, gmin i powiatów Związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. W tajnym głosowaniu wybrali prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecę na przewodniczącego. Wcześniej M. Kieca był wiceprzewodniczącym związku.

Prezydent Kieca powraca w roli szefa subregionu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jestem wdzięczny za okazane mi zaufanie i docenienie mojej dotychczasowej pracy. To dla mnie ważna i odpowiedzialna rola - podkreśla prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca. - W ostatnich latach wielokrotnie pokazaliśmy, że jako 28 gmin i powiatów jesteśmy w stanie wspólnie wiele zdziałać. Dzięki zaangażowaniu samorządów i dobrej współpracy w ramach Subregionu Zachodniego nadal będziemy mogli walczyć o najważniejsze dla mieszkańców tej części województwa sprawy - dodaje.

Mieczysław Kieca w przeszłości pełnił już funkcję szefa subregionu. Został wybrany w 2014 roku. Później stał się wiceprzewodniczącym związku. Teraz powraca w roli przewodniczącego.

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku to stowarzyszenie gmin i powiatów z obszaru Subregionu. Związek formalnie funkcjonuje od maja 2002 roku. Głównymi przedmiotami działalności stowarzyszenia są: lobbing dla spraw ważnych dla Subregionu, integracja różnych środowisk z naszego obszaru oraz promocja gospodarcza i turystyczna.

Członkami zarządu Subregionu Zachodniego zostali m.in. wodzisławski starosta Leszek Bizoń oraz wójt Godowa Mariusz Adamczyk. W komisji rewizyjnej zasiada burmistrz Radlina Barbara Magiera.

Czytaj podobne