Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Huczne imprezy znikają z centrum miasta

20.03.2019 07:00 | 3 komentarze | juk

Główna płyta parkingu przy rynku nie będzie już areną Dni Pszowa. Świętowanie po trzyletniej przerwie wraca na teren stadionu TS-u Górnika Pszów.

Huczne imprezy znikają z centrum miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć Dni Pszowa organizowane są rokrocznie od ponad dwudziestu lat, to dopiero od trzech odbywały się na płycie parkingu przy rynku. – Ten czas był dla mnie prawdziwym piekłem na ziemi - wspomina pan Stanisław Heider, który głośnym koncertom musiał przysłuchiwać się wbrew własnej woli, ponieważ estrada praktycznie opierała się o ścianę jego domu. - Rozpowszechnianie i nagłośnienie mojego problemu na łamach „Nowin Wodzisławskich” oraz zmiana włodarzy miasta, przyniosły oczekiwany skutek. Huczne imprezy będą odbywać się w innym miejscu - przekazuje nam pan Stanisław.

Świętowania nie będzie na rynku

Tegoroczne Dni Pszowa zaplanowano na 1 i 2 czerwca. Impreza nie odbędzie się jednak na płycie parkingu przy rynku. - Nie było to dobre miejscem dla tego typu imprez. Okoliczni mieszkańcy skarżyli się na hałas, a uczestnicy imprez narzekali, że nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów - mówi wiceburmistrz Pszowa Piotr Kowol. W efekcie urzędnicy zdecydowali się zmienić miejsce świętowania. - Już to tegoroczne odbędzie się na boisku sportowym TS-u Górnika Pszów przy ul. Traugutta - informuje Kowol. Wyjaśnia, że stadion to właściwe miejsce z odpowiednią infrastrukturą do organizowania większych imprez. - Jest wystarczająco dużo miejsca dla uczestników, pawilonów gastronomicznych czy atrakcji dla dzieci - tłumaczy wiceburmistrz.

Doszli do porozumienia

To w 2016 r., po latach organizacji miejskiej imprezy na stadionie Górnika Pszów, zabawę przeniesiono na płytę parkingu. Z jakiego powodu? Krótko mówiąc, ówcześni włodarze „nie dogadali się” się z właścicielem boiska, którym jest właśnie Górnik Pszów. W efekcie zdecydowali, że coroczna impreza będzie się odbywać na rynku. Teraz sytuacja się zmieniła. – Udało nam się dojść do porozumienia z prezesem TS-u Górnika Pszów – mówi wiceburmistrz Pszowa. – Na czas Dni Pszowa klub bezpłatnie użyczy nam obiekt – dodaje.

Zmiana lokalizacji Dni miasta nie oznacza całkowitego wyłączenia z życia kulturalnego rynku. Na jego terenie będą odbywały się mniejsze imprezy – np. letnie plenerowe kina.