Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Rekordowa wystawa psów w Zakrzowie [ZDJĘCIA, FILM]

16.03.2019 15:42 | 0 komentarzy | mad

Związek Kynologiczny* w Polsce Oddział w Raciborzu organizuje w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie 26. Krajową Wystawę Psów Rasowych. Tym razem wydarzenie jest dwudniowe.

Rekordowa wystawa psów w Zakrzowie [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na wystawie prezentują się psy ze wszystkich grup. Te oznaczają podział ras, które są uznawane i będące w toku procesu uznawania przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. Do Zakrzowa przyjechały więc: owczarki i inne psy pasterskie (I grupa); pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła, pozostałe rasy (II grupa); teriery (III grupa); jamniki (IV grupa); szpice i psy w typie pierwotnym (V grupa); psy gończe i rasy pokrewne (VI grupa); aportery, płochacze i psy dowodne (VIII grupa); psy ozdobne i do towarzystwa (IX grupa) oraz charty (X grupa).

Łącznie zgłoszono prawie 1000 psów, czyli o wiele więcej niż dotychczas. Wszystkie oceniane są przez sędziów. Każda rasa ma swój wzorzec, którym przy ocenie kieruje się sędzia. Oceniana jest głowa, tułów, poruszanie się pupila oraz psychika. W wydarzeniu biorą udział nie tylko hodowcy z całej Polski, ale również z Czech, Belgii, Rosji, Słowacji, Austrii czy Niemiec. – To kolejna wystawa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Cieszymy się, że ludzie są zadowoleni i chcą do nas przyjeżdżać – komentuje Beata Badura, przewodnicząca Zarządu Oddziału ZKwP w Raciborzu.

Wystawa jak w sobotę tak i w niedzielę (16–17.03) odbywa się w godzinach od 10.00 do 17.00.


* Kynologia nauka o hodowli i chowie psów.