środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Eurowybory bez Michała Wosia

16.03.2019 10:17 | 3 komentarze | żet

Raciborszczyzna nie straci swego reprezentanta we władzach województwa.

Eurowybory bez Michała Wosia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zjednoczona Prawica rozważała wciągnięcie Michała Wosia na listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chciano w ten sposób skonsumować znakomity wynik, jaki M. Woś uzyskał w zeszłorocznych wyborach samorządowych (39 618 głosów).

- Trwają rozmowy nad wykorzystaniem moich kompetencji, m.in. jako autora reformy prawa rodzinnego, w Parlamencie Europejskim - poinformował w minionym tygodniu Michał Woś.

Ostatecznie raciborzanin nie znajdzie się na liście PiS w śląskim okręgu wyborczym do europarlamentu. Listę otworzy Jadwiga Wiśniewska, z drugiego miejsca startować będzie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Listę Koalicji Europejskiej otworzy były premier Jerzy Buzek, który w poprzednich eurowyborach osiągnął najlepszy wynik w kraju (254 319 głosów). Drugie miejsce na liście Koalicji Europejskiej w naszym województwie przypadło Markowi Baltowi, wiceprzewodniczącemu SLD.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

Były radny Raciborza, były wiceminister sprawiedliwości, pełnomocnik ministra Zbigniewa Ziobry, radny sejmiku śląskiego i członek zarządu województwa.