Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Klima pyta o parkowanie. Plac Długosza znów płatny?

17.03.2019 12:30 | 0 komentarzy | ma.w

Radny koalicji rządzącej Raciborzem, przewodniczący komisji gospodarki miejskiej Piotr Klima zwrócił się do prezydenta Polowego z pytaniami o sprawy parkowania w mieście. Proponuje by na placu Długosza przywrócić opłatę za postój.

Klima pyta o parkowanie. Plac Długosza znów płatny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zanim dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć w sprawie przyszłości placu Długosza, P. Klima chciałby uporządkować chaos panujący w tym miejscu. Plac jest od rana do wieczora zastawiony pojazdami. – Kierowcy krążą tam w poszukiwaniu wolnej przestrzeni, bo nawet o pojedynczą miejscówkę jest tam trudno – wyjaśnia radny. Jego zdaniem należy znów wprowadzić opłatę parkingową na placu Długosza i zatrudnić tam parkingowych. Postój trwałby godzinę, a dodatkowo parkingowy wskazywałby wolne miejsce parkującym i obsługiwał specjalną sygnalizację świetlną: kolor czerwony – brak wolnych miejsc, kolor zielony – są takowe.

Ponadto Klima chciałby dowiedzieć się dlaczego do obsługi strefy płatnego parkowania nie zatrudnia się miejscowej firmy, tylko zleca to zadanie podmiotom z Krakowa lub Wrocławia (kiedyś w urzędzie rozważano by strefę obsługiwał OSiR). Radny wraca do postulatów, jak i planów sprzed paru lat, by parkowaniem „na kartę zegarową” objąć więcej obszarów w Raciborzu.

Klima dostrzega potencjał w wykorzystaniu pustych terenów w mieście, choć należących do osób prywatnych. Chciałby podjęcia rozmów z właścicielami byłego Polmosu przy ul. Nowomiejskiej, terenu po placu Arki Bożka, parku kolejowego przy Pocztowej oraz placu przy ul. Mariańskiej, aby można było tam wprowadzić parkowanie – za opłatą lub zegarowe. – Doprawdy szkoda, że miejsca te nie służą mieszkańcom do czasu ich zagospodarowania przez właścicieli i inwestorów – uważa Piotr Klima.

(ma.w)


fot. toprojekt.com

Ludzie:

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz