Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

„Ta droga nie była remontowana od dziesięcioleci”

16.03.2019 11:00 | 1 komentarz | żet

Mieszkaniec Raciborza zwrócił uwagę na fatalny stan fragmentu ulicy Waryńskiego. Miejski Zarząd Budynków warunkuje remont drogi pozyskaniem środków zewnętrznych na ten cel.

„Ta droga nie była remontowana od dziesięcioleci”
Po deszczu jedyna droga dojazdowa do trzech domów przy ulicy Waryńskiego bardziej przypomina trasę rajdu dla samochodów terenowych niż niż drogę gminną, którą formalnie jest.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do redakcji Nowin zgłosił się pan Maciej Górski, mieszkaniec ulicy Waryńskiego w Raciborzu. Wskazał, że odnoga tej ulicy, przy której stoi jego dom (oraz jeszcze dwa inne), „nie była remontowana od dziesięcioleci”. Mieszkaniec za naszym pośrednictwem postanowił spytać w urzędzie, jakie są widoki na remont tego skrawka drogi? Skierowaliśmy jego zapytanie do Biura Obsługi Prezydenta Miasta Racibórz.

– Dziękujemy za kontakt i przesłany materiał. W odpowiedzi na uwagę i zapytanie dotyczące stanu drogi dojazdowej przy posesjach przy ulicy Waryńskiego 17,19 i 21 odpowiadamy, że droga ta znajduje się w administracji Miejskiego Zarządu Budynków. W budżecie MZB, w ramach którego są realizowane liczne inwestycje w mieście, na chwilę obecną nie przewidziano środków na remont tej drogi, aczkolwiek Zarząd stara się pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. W przypadku pozyskania środków remont dojdzie do skutku – odpowiedział Leszek Iwulski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Racibórz.

(ż)